&nbps;
   SZKOŁA
  -->  Strona główna
  -->  Informacje bieżące
  -->  Wydarzenia
  -->  Kierunki kształcenia
  -->  Rekrutacja
  -->  Grono pedagogiczne
  -->  Samorząd
  -->  Biblioteka
  -->  Historia
  -->  Galeria zdjeć
  -->  Szkoła w obiektywie
  -->  Współp. zagraniczna
  -->  Plan lekcji
  -->  Mapa
   OSIĄGNIĘCIA
  -->  Ekonomiczne
  -->  Gastronomiczne
  -->  Sportowe
  -->  Dotychczasowe
   KOŁA ZAINTERESOWAŃ
  -->  ECDL
  -->  Krzywe Zwierciadło
  -->  Dziennikarskie
  -->  Radiowęzeł
  -->  Religia
   LINKI
  -->  Uczelnie wyższe
  -->  Witryny ekonomiczne
  -->  Żywiecczyzna
   JĘZYK
  -->  English
  -->  German
   REDAKCJA
  -->  Administracja
  -->  Twórcy serwisu
  -->  Archiwum ankiet



Licznik odwiedzin
naszej strony:
2966387






Materiały reklamowe:

Pobierz szablon
strony ZSEG
Pobierz tapetę ZSEG
Pobierz wygaszacz
ekranu ZSEG



Do poprawnego wyświetlania tej strony niezbędny jest plug-in:
Pobierz Flash Player, jest to niezbędny Plug-in do poprawnego działania tej strony. Pobierz
Flash Player


www.zseg.hg.pl » Krzywe Zwierciadło
  --> KRZYWE ZWIERCIADŁO
WYBRANE NUMERY KRZYWEGO ZWIERCIADŁA W FORMACIE PDF

- Wydanie zimowe 2010
- Wydanie jesienne
- Wydanie wakacyjne
- Wydanie wiosenne
- Wydanie walentynkowe
- Wydanie styczniowe
- Wydanie letnie 2008
- Wydanie Zimowe 2007
- Wydanie Specjalne - Poezja
- Wydanie Świąteczne
- Wydanie Letnio-Jesienne
- Wydanie Świąteczno-Zimowe
- Numer Specjalny - Historyczny
















    Pierwszy numer „Krzywego Zwierciadła” ukazał się w styczniu 1986 roku. Inicjatorką i pierwszą opiekunką zespołu redakcyjnego była Wanda Kuzak – polonistka, zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych, późniejsza dyrektor ZSE-G w Żywcu. To właśnie ona jest pomysłodawczynią tytułu gazetki. Tytuł – „Krzywe Zwierciadło” – miał sugerować przedstawienie w gazetce (wówczas zwanej biuletynem) spraw szkolnych w sposób satyryczny, czy wręcz ironiczny. Z czasem redakcja zaczęła zamieszczać także inne, bardziej poważne teksty. Te piękne wydania z ręcznie malowaną grafiką, tekstami pisanymi ręcznie albo na maszynie, są do wglądu w archiwum obecnej redakcji.
    Pani dyrektor zajmowała się „Krzywym” przez kilka lat, później jej miejsce zajął na krótko mgr Jan Stasica – także polonista, a następnie przez kilka lat funkcję opiekuna gazetki pełniła mgr Danuta Sanetra – zastępca dyrektora do spraw pedagogicznych. Tak było do 1996 roku. Niestety przez następne trzy lata ukazywały się tylko wydania specjalne, dotyczące sportu, harcerstwa bądź gastronomii.
    W 1999 „Krzywe” odżyło na nowo i było o nim głośno nie tylko w szkole. A to za sprawą nowego opiekuna mgr Anny Krzyżanowskiej, która nie tylko poświęcała czas na nadzorowanie pracy redakcji, ale przede wszystkim wylansowała szkolną gazetkę, zgłaszając ją do licznych ogólnopolskich konkursów i to z powodzeniem. W skład ówczesnej redakcji wchodzili m. in. Ania Harężlak – redaktor naczelny, Agnieszka Dłutko – zastępca oraz Marcin Czech – redaktor techniczny. Warto zaznaczyć, że był to czas, kiedy po raz pierwszy zaczęto składać gazetkę przy pomocy programów komputerowych. Należy w tym momencie wspomnieć o wszystkich nagrodach, jakie zebrało „Krzywe”: pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na gazetę szkolną w kategorii szkół ponadpodstawowych organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach, trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację „Signum Magnum”, wyróżnienie w konkursie na gazetkę szkolną w Wągrowcu. Niestety ku wielkiemu zaskoczeniu redagowanie zostało zawieszone z powodów niezależnych od opiekuna i redakcji.
    Na nowo ruszyło w 2003 pod kierunkiem mgr Jarosława Talika. Nakład wynosił 40 egzemplarzy, jeden na klasę. Wydano w tym czasie, oprócz stałych numerów, także jeden specjalny, poświęcony historii szkoły.
    Redaktor naczelna tych edycji – Jola Jędrysek – zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie za najlepszy reportaż organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Nagrodę wręczała Pani Ewa Maj, która kilka lat wcześniej gratulowała redakcji „Krzywego” i co istotne, pamiętała naszą gazetkę.
    Jest rok 2007, dzięki Redakcji strony internetowej ZSEG oraz pomocy mgr Janusza Szymańskiego, który jest jej opiekunem, „Krzywe” można przeczytać w internecie. Taki sposób rozprowadzania to chyba najlepszy i najszybszy sposób dotarcia do odbiorców.
    Obecny zespół redakcyjny pracuje pod kierunkiem mgr Danuty Talik. W skład redakcji wchodzą: Justyna Jędrysek, Asenata Piecha, Katarzyna Jędrzejas oraz Bożena Gaweł.                    

UWAGA: Aby móc przeglądać internetowe numery Krzywego Zwierciadła zapisane w pliku PDF musisz mieć zainstalowany program Adobe Reader, aby go pobrać i zainstalować kliknij tutaj: Adobe Reader 7.01 lub odwiedź stronę producenta www.adobe.com, aby pobrać najnowszą wersję programu.
© Oficjalna Strona ZSEG Żywiec 2002-2024 | Created by Rafał Pietraszko
designed for IE compatible with Firefox ®